Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 užitečné přírodní medicíny pro naše tělo

Prevence je jedna z nejdůležitějších věcí, které můžeme pro naše tělo udělat. V tomhle článku si prozradíme 3 velice účinné přírodní cesty, jak o své tělo preventivně pečovat a vyhnout se tak spoustě nepříjemných onemocnění.

Přírodní sirupy

Často kupujeme drahé šťávy a sirupy, které jsou naplněné nezdravými látkami. Přitom si můžeme vyrobit domácí přírodní sirup, který skvěle chutná, a přitom je pro nás velice zdravý.

Nejprve musíme nasbírat rostliny, ze kterých si sirup uvaříme. Doporučuji například sbírat bílé květy bezinky, které velice dobře chutnají a jsou pro naše tělo prospěšné. Dále se dá sirup vařit z jitrocele, heřmánku, nebo nějakého ovoce. Velice vhodné je tyto suroviny také kombinovat. Například vařit sirup z malin a ty doplnit o skvělou chuť bezinkových květů.

Vaření sirupu už je pak snadné. Nasbírané suroviny pečlivě omyjeme a vaříme ve vroucí vodě. Do vody pak přisypeme přiměřenou dávku cukru a sirup dál vaříme. Sirup vaříme tak dlouho, dokud jeho konzistence nebude hustá. Pak stačí sirup přecedit a máme hotovo.

Přírodní čaje

Zde je postup ještě jednoduší. Stačí natrhat vhodné byliny a ty nasušit. Pak stačí naši směs zalít vařící vodou, mírně osladit a přecedit. Sušené byliny můžete také dát do sítka a přelít vařící vodou, výsledek bude stejný.

Bylin na zahradě roste opravdu hodně. Stačí je jen poznat. Velice dobré jsou jitrocelové čaje, bezinkové čaje, lipové čaje a také domácí ovocné čaje.

Domácí bylinkové koření

Posledním zdravým a chutným typem je domácí bylinkové koření. Nejprve natrháme chuťově výraznou rostlinu a tu sušíme. Chuťově výrazné rostliny jsou například kopřivy, heřmánek, šťovík a další. Nasušené rostliny pak nadrtíme a máme hotovo. Toto koření je velice zdravé, a přitom hodně aromatické. Zkuste například ochutnat pečené kuře se sušeným heřmánkem. Delikátní chuť Vás mile překvapí.

Nezapomínejte také, že ve fantazii se meze nekladou. Zkuste vymýšlet další různé plodiny, které dají sušit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář